Atakent Anket
Mahallemizde daha fazla görmek istediğiniz sosyal etkinlik nedir?
Spor Müsabakaları 540 %25
Sanat Faaliyetleri 649 %30
Panel ve Söyleşi 74 %3
Kültür Gezileri 354 %16
Eğitim Kursları 529 %25
  Atakent Sayac
 

 

Tekil Çoğul

* Dün

577 817

* Bugün

326 326

* Toplam

817937 1428872
Toplam 4 kişi online
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı

     29 Mart 2009 Yerel seçimlerinde oy kullanacak seçmenlerin listeleri 05.01.2009 Pazartesi günü saat 08:00 da muhtarlığımızda askıya çıktı. Listeler 05.01.2009 ile 30.01.2009 tarihleri arasında askıda kalacaktır. Önceleri Yüksek Seçim Kurulu SEÇSİS veri tabanı kapsamında hazırlanan veriler, her seçim döneminde İlçe Seçim Kurulları tarafından muhtarlıklara verilen formlar aracılığıyla yeni seçmen kaydı ve seçmen adres değişikliği güncellemeleri tarafımızdan yapılıyor idi.

     2009 yerel seçimleri öncesinde bu uygulama terk edilerek seçmen listelerinin dökümü Ulusal Adres Kayıt sistemine göre yapılmıştır. Yani eğer oturduğunuz mahallede muhtarlıkta kaydınız olduğu halde şayet İlçe Nüfus Müdürlüklerinde tutulan Ulusal Adres Kayıt Sisteminde kaydınız bulunmuyor ise mahallemiz sakinlerinin oy verme işlemi mümkün olmayacaktır.

 

ULUSAL ADRES KAYIT SİSTEMİ İLE İLGİLİ AÇIKLMA:

 

     Ulusal adres kayıt sistemi 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Yasası çerçevesinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 2007 yılında sözleşmeli personeller aracılığıyla ev ziyaretleri yapılmak suretiyle kişilerin adresleri kayıt altına alınarak T.C. Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmiş bir çalışmadır. Çalışma sonrası yapılan adres değişiklerinde ise vatandaşların bizzat İlçe Nüfus Müdürlüklerine bildirimi esastır.

 

     Mahallemizde de yapılan bu çalışma esnasında Türkiye İstatistik Kurumu sözleşmeli personellerinin verimsiz çalışması nedeniyle birçok mahalle sakinimiz adres bildirim formu doldurduğu halde sisteme kaydı yapılmamış, bir bölümü  evde bulunamamış, bir çoğu da alakasız adreslere kayıt edilmiştir. Bu nedenle vatandaşlarımızın seçmen listelerini mutlak suretle kontrol etmelerini önemle rica ederim.

  

SEÇMEN LİSTELERİNİN GÜNCELLENMESİ İLE İLGİLİ GENELGE

 

Yüksek Seçim Kurulunun 140/1 sayılı, Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi Usul ve Esaslarını Gösterir Genelgenin 7. maddesinin (b) bendinde şöyle denilmektedir.

 

     Madde-7 b) Askı süresi içerisinde yerleşim yerini aynı ilçe içinde başka bir muhtarlık bölgesine veya başka bir ilçeden diğer bir ilçeye nakleden, seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayan kişiler bizzat veya 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu nun 50. maddesinde sayılanlar ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi, tapu kaydı gibi belgelerden birisi ile başvururlar ve nüfus müdürlüğünden alacakları belgeyi ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim ederler.

 

     Askı süresi içerisinde, yerleşim yeri değişikliği ve kayıt düzeltme için başvuranlara ilişkin kayıtlar ilçe seçim kurulu başkanlığı tarafından MERNİS seçmen sorgulama (SEC_012) ekranı kullanılarak sorgulama yapılır ve gerektiğinde genelgenin 12. maddesinin (A) fıkrasında yazılı biçimde araştırma, kontrol ve değerlendirme yapıldıktan sonra karar verilir. Adres kayıt sisteminde gerekli düzeltme ve kaydın yapılabilmesi için söz konusu karar ilgili nüfus müdürlüğüne gönderilir.

 

     Mahallemiz sakinlerinin seçmen listelerini kontrolden sonra adına rastlayamadığı takdirde izlemesi gereken prosedür şu şekildedir.

 

     Adına kayıtlı elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi, tapu kaydı gibi belgelerden birisi ile Küçükçekmece Nüfus Müdürlüğü veya Halkalı Temsilciliğine müracaat edebilirsiniz 

     Nüfus müdürlüğüne yapılan başvurular ön kayıt niteliğinde olup, başvurularınız İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından incelenip gerekli düzeltme ve kaydın yapılabilmesi yönündeki kararı nüfus müdürlüklerine gönderildikten sonra başvuru sahipleri seçmen niteliği taşıyacaktır.

  

     Seçmen listelerin askıda olduğu 05.01.2009 ile 30.01.2009 tarihleri arasında  Küçükçekmece İlçe Seçim Kurulu, Küçükçekmece Nüfus Müdürlüğü ve Halkalı Temsilciliği tam mesai yapacaktır. Muhtarlığımız bu zaman zarfında hafta içi 08:30 - 18:00, Cumartesi - Pazar 08:30 - 17:00 saatleri arasında hizmet verecektir.

 

TÜM ATAKENT SAKİNLERİNE ÖNEMLE DUYURULUR.

 

SEÇMEN LİSTESİ KONTROL       

 
Yasal Uyarı: www.atakent-muh.gov.tr sitesindeki haber ve resimler kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

 


Bu haber toplam 13757 kez okunmuştur.

Sizin Adınız Soyadınız :

Arkadaşınızın Adı Soyadı :

Arkadaşınızın E-mail Adresi :

   

 Tebligat Listesi

  Adınıza gelen bir tebligat olup olmadığını aşağıdaki arama bölümünü kullanarak çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Aşağıdaki bölümden arama şeklini seçetikten sonra aranılcak kelimeyi girerek ara butonuna basınız.
 

 

 Sık Sorulan Sorular
Kimlik kağıdı çıkarmak için ne gerekir? Trafik cezasını nereye yatırmalıyım? Tapu işlemleri için hangi evraklar gereklidir?
Resmi kurumlardaki işlemler ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını öğrenmek için tıklayınız?
 

 

 Haberlist

Atakent mahallesi ile ilgili haberler ve duyurulardan ilk sizin haberiniz olsun istermisiniz?
E-mail adresiniz :  
 

 

 İletişim Bilgileri

0212 693 21 21
0212 693 00 35
atakent@atakent-muh.gov.tr
Atakent Mahallesi 1.Etap 19.Sokak No:3 K.Çekmece / İSTANBUL
34307
 

Copyright © 2005-2008 atakent-muh.gov.tr

© Desing By Ata